Вторник, 19 Январь 2021
Вторник, 19 Январь 2021
Популярно

Бади для зору. Робимо правильний вибір


БАД розшифровується як біологічно активна добавка. Вітамінно-мінеральні комплекси з полі — або моно — компонентним складом для зору покращують загальний стан очей і запобігають розвиток очних хвороб. Розберемося в статті, чим БАДи для зору відрізняються від ліків, кому рекомендують прийом таких препаратів.

БАДи для зору – не ліки

Прихильники нетрадиційної медицини помилково сприймають харчові добавки як універсальні ліки від будь-яких проблем із зором. Спроби лікувати ними катаракту, глаукому, запальні захворювання або навіть короткозорість і далекозорість – марні. Відсутність активнодіючих речовин медичного характеру робить БАДи виключно профілактичним методом.

Коли слід відмовлятися від біологічно активних добавок на користь лікарських препаратів:

 • При наявності запальних захворювань очей.
 • У разі анатомічного походження проблем із зором.
 • Якщо патологія з’явилася після механічної травми, черепно-мозкових проблем або перепадів очного тиску.
 • При катаракті, глаукомі, відшаруванні сітківки та інших захворюваннях, що потребують термінового лікування та оперативного втручання для запобігання повної втрати зору.

БАДи для зору: склад

Особливість БАДів – їх екологічно чистий склад переважно рослинного походження. Основа активності препаратів – антиоксиданти. Вони посилюють оновлення клітин, нейтралізують вільні радикали. Останні «відповідають» за поступове старіння організму і відмирання деяких клітин.

У БАДи включені корисні для зору елементи: чорниця, екстракти алое, Омега-3, Магній, вітаміни групи В рослинного походження, ретинол, вітамін А і С. Більше цінуються харчові добавки з повністю натуральним складом. Вважається, що вони не мають побічних ефектів і підходять усім.

На що звернути увагу при виборі харчової добавки:

 • Вік, допустимий для прийому. Деякі активні речовини не рекомендуються неповнолітнім.
 • Призначення активних компонентів. Для профілактики вибирайте комплекси загального призначення.
 • Вартість БАДів. Хороші препарати не коштують дешево і приймаються курсом, не регулярно на постійній основі.

Кому підійдуть біологічно активні добавки

Основне призначення БАДів – профілактика очних захворювань, зумовлених негативними чинниками довкілля. Корисні склади будуть в таких випадках:

 1. При вродженій схильності до захворювання. Курси біологічно активних добавок підвищать імунітет та запобігають очні патології.
 2. У випадку незбалансованого або недостатнього харчування. Військові, моряки, спортсмени на білковій дієті і пр. не отримують достатньої кількості вітамінів. Курс БАДв зміцнять не тільки зір, але і весь організм.
 3. Офісні працівники і люди професій, пов’язаних з постійним напругою очей. Профілактика захворювань зору, викликаних перевтомою, потрібна лікарям, ювелірам, людям, працюючим біля комп’ютера або з дрібними деталями.
 4. У літньому віці. Власні ресурси організму вже не оновлюють клітини досить швидко. БАДи уповільнюють процеси старіння очних клітин.