Воскресенье, 28 февраля 2021
Воскресенье, 28 февраля 2021
Популярно

Чому випадають вії: основні причини


Випадіння вій часто викликає паніку, особливо у жінок. Оскільки вони вважаються одним із найважливіших елементів краси. Невелика кількість випадає постійно. Вії та брови оновлюються так само, як і волосся на голові та інших частинах тіла. Випадають вії щодня, приблизно 3-5, згодом на їх місці з’являються нові. Тривалість життя кожної війки – від 2 до 3 місяців. У здорових людей цей процес відбувається непомітно.

Причини випадіння

Якщо почали випадати вії, то на це може бути багато причин, як пов’язаних із зовнішніми чинниками, так і більш серйозних інфекційних чи хронічних, ендокринних захворювань, гіповітамінозів.

Випадають вії: зовнішні причини

  1. Найбільш поширеною причиною лікарі-трихологи вважають використання неякісної косметики. Це може бути крем для шкіри обличчя, очей, а також дуже часто декоративна косметика. Така як туш, тіні, тональний крем. У випадку випадіння вій в першу чергу варто відмовитись від використання косметичних засобів, які могли б спровокувати його. А найкраще – від усіх косметичних засобів, які наносять у ділянку обличчя на деякий час. Якщо при цьому випадання не припиниться, варто шукати інші причини.
  2. Друга причина – недотримання правил гігієни. Треба змивати макіяж перед сном. Більшість косметичних засобів містять парабени, які закупорюють волосяні фолікули. При цьому волосяні цибулинки не можуть вести нормально жити. Обмінні процеси порушуються, і це призводить до випадіння. Також косметику потрібно змивати спеціальними засобами (наприклад міцелярна вода), а не водою з милом.
  3. Деколи вії випадають при частому носінні штучних вій або популярному зараз нарощенні вій. На власні вії згубно впливає механічне пошкодження при зніманні штучних. Також шкідливий хімічний вплив чинить клей, який використовують при цих процедурах.

Внутрішні причини: хвороби і стани, при яких випадають вії

  1. Гіпотиреоз. Це такий стан організму, коли щитоподібна залоза виробляє недостатньо своїх гормонів (тироксин та трийодтиронін). Вони комплексно впливають на організм, регулюючи безліч його функцій. В тому числі і нормальне оновлення волосся. Якщо Ви помітили випадіння вій, сухість та ламкість волосся, шершавість шкіри, ламкість нігтів, невмотивовану втомлюваність, втрату або набір ваги, можливо варто відвідати лікаря-ендокринолога.
  2. Інфекційні захворювання. Мало кому відомо, але часто причиною випадіння служить демодекоз. Це паразитарне захворювання, викликане кліщем Demodex folliculorum. В нормі невелика кількість цих кліщів існує на обличчі людини. Та при ослабленні імунітету ( часто це пов’язано з розладами саме травної системи), вони розмножуться, викликаючи «рожеві вугрі» – висипку на обличчі та/або демодекозний блефарит. Внаслідок чого і випадають вії. Увага! Якщо разом із випадінням вій червоніють та сверблять повіки, найсильніше у вечірній час, варто замислитись про відвідування лікаря-дерматолога. Свербіж ввечері притаманний саме демодекозу. Це пов’язано із добовим циклом активності Demodex.
  3. Гіповітаміноз та недостатність деяких мікроелементів. Особливе значення можуть мати вітаміни групи В, вітамін А, залізо, цинк. Варто переглянути та, при потребі, скоригувати своє харчування.
  4. Запальні захворювання повік — блефарити різного походження. Часто їх викликає вірусна інфекція, може бути також стафілокок. Зрідка вії випадають через запальні захворювання інших структур ока.

Коли повністю випадають вії

Повне випадіння – це рідкість. Таке трапляється після операцій на очах, хіміотерапії чи променевій терапії, опіках. Також існують автоімунні захворювання, які можуть призводити до випадіння. Наприклад, алопеція, при різних формах якої можлива втрата не тільки вій, а і всього волосяного покрову. Якщо внаслідок цих причин вії випадають і більше не ростуть, можна провести трансплантацію. При цьому беруть тонкі волосини з голови і пересаджують їх по лінії росту.

При правильному догляді і комплексному лікуванні випадіння вій найчастіше вдається успішно зупинити. Очі зберігають свій захист та зовнішню привабливість.