Вторник, 19 Январь 2021
Вторник, 19 Январь 2021
Популярно

Випадіння вій: лікування та профілактика


Випадіння вій відбувається непомітно та постійно. Невелика кількість випадає щодня, на їх місці виростають нові. Що робити, якщо вії почали сильно випадати? Густі та довгі вії – мрія кожної жінки. Тому їх випадіння часто сприймається як трагедія.

В першу чергу, необхідна консультація лікаря. Насамперед варто звернутись до офтальмолога, який може скерувати на консультацію до трихолога, дерматолога, алерголога, ендокринолога. Та якщо з якихось причин візит до лікаря треба відкласти, є прості та зазвичай дієві методи.

Як лікувати випадіння вій?

Найпростіше, що можна зробити, це скористатись рослинними оліями. Вони укріпляють волосся, в тому числі вії, і поліпшують метаболізм у волосяних фолікулах.

Відновленню та укріпленню вій сприяють олії, збагачені вітамінами А та Е. До таких належить касторова олія (касторка). Її рекомендують акуратно наносити на повіки, розподіляючи по віях. При цьому потрібно запобігати потраплянню касторки в око. Можна застосовувати олію льону, мигдальну олію, олію з персикових кісточок. Найкраще наносити ці засоби на ніч, а вранці легко змивати теплою водою. При потребі використовувати допоміжні засоби для вмивання, якщо вони не провокують запалення.

Корисну дію чинять відвари ромашки, василька. Їх можна використовувати для компресів на повіки, промивати ділянку повік змоченими ватними тампонами.

Існують також спеціально розроблені гелі для догляду за ділянкою очей. Це може бути молочко або лосьйон, призначені для чутливої шкіри. Найкраще використовувати засоби аптечної косметики, які пройшли спеціальні тестування. Наприклад, Блефарогель. Протягом дня можна зволожувати та очищати очі спеціальними вологими серветками (Блефаклін).

Випадіння вій: фізіотерапія допоможе

Хороший ефект дають фізіотерапевтичні засоби:

  • Вакуумний масаж
  • Озонотерапія
  • Магнітотерапія
  • Електрофорез
  • Дарсонвалізація

Самостійно можна проводити легкий масаж шкіри навколо очей. Ці методи в комлексі покращують кровообіг  проблемної ділянки. Позитивний вплив на мікроциркуляцію дозволять укріпити структуру вій. Під час та після курсу фізіотерапії доцільно буде використовувати наведені вище олії.

Прийом вітамінів та корекція харчування

Корисним є курс вітамінотерапії з включенням вітаміну А та вітамінів групи В. Існують спеціалізовані препарати вітамінів для очей, які містять у своєму складі лютеїн (Лютеїн-комплекс). Щодо мікроелементів, то в даному випадку важливим є цинк, мідь, селен. Позитивний вплив на регенерацію вій чинить амінокислота таурин.

Не варто забувати, що найкраще засвоюються вітаміни у складі харчових продуктів. При можливості, потрібно збагатити свій раціон морквою, абрикосами, телячою печінкою, смородиною, відваром шипшини, рослинними оліями. Найкраще, щоб схему дієтотерапії складав лікар. Який, при потребі призначить і вітамінно-мінеральні комплекси.

Важливо скоригувати свій спосіб життя, уникати стресів, сформувати адекватний режим дня.

Випадіння вій – це показник проблем офтальмологічного характеру. Тому перш за все варто звернутись до спеціаліста, а не в косметологічну клініку. Адже проблему випадіння вій цілком реально вирішити, якщо лікувати причину, а не симптоми.