Понедельник, 23 ноября 2020
Понедельник, 23 ноября 2020
Популярно

Закисають очі у дорослого: основні причини та методи лікування


В статті з’ясуємо чому закисають очі у дорослого. Закисання — це поява у куточках слизу, часто гнійного характеру, який ніби утруднює розкривання очей. Особливо вранці, після сну. В залежності від причини закисання, прояви можуть бути різними: невеликі грудки, значні гнійні виділення, злиплі вії. Також явище може супроводжуватись почервонінням, припухлістю, сльозотечею.

Більшість людей відзначають закисання очей вранці, коли у кутиках очей накопичуються неприємні грудочки. Деколи, щоб їх позбутись, достатньо просто вмитись. Але при хронічному закисанні виділення можуть з’являтись протягом дня, кожен день. Для успішного лікування перш за все треба з’ясувати причину закисання.

Якщо закисають очі у дорослого, то важливо вчасно відреагувати на тривожний симптом. Це свідчить про наявність в організмі інфекційного захворювання. Гнійні виділення найчастіше спостерігаються при запаленні чи проникненні в кон’юнктивальний мішок хвороботворної інфекції, яка здатна швидко розмножуватись.

Закисають очі у дорослого: причини патології

Для встановлення причини найкраще негайно звернутись до досвідченого офтальмолога. Однак, така можливість не завжди є. У дорослих закисання очей можут спровокувати подразнення або різноманітні захворювання. Найбільш частою причиною є кон’юнктивіт. Він може мати різні природу: бактеріальну, вірусну, алергічну. В деяких випадках причиною кон’юнктивіту виступают хламідії. Типове консервативне лікування не буде ефективним. Для встановлення точного діагнозу варто консультуватись із лікарем.

Також причинами закисання очей виступають:

 • Кератит – запалення рогівки ока
 • Блефарит – запалення повік
 • Дакріоцистит – запалення сльозового мішка
 • Хронічні хвороби ока у стадії рецидиву

Іншою причиною можуть виявитись контактні лінзи. Якщо не дотримуватись правил гігієни під час їх використання, або носити лінзи надто довго.

У дітей очі закисають набагато частіше, ніж у дорослих. Причиною найчастіше є дакріоцистит. Найбільший ризик захворіти на дакріоцистит є у новонароджених. Однак з такою проблемою можуть зіткнутись батьки дітей до 8 місяців. Лікувати закисання очей у дітей будь-якого походження самому не варто! Оскільки можуть відрізнятись як препарати, так і їх дозування.

Ефективне консервативне лікування

Якщо очі гнояться у дорослої людини, можна відразу використати місцевий антибіотик у формі очних крапель. Такий лікарський засіб діє м’яко і цілеспрямовано. А ризик розвитку ускладнень зведений до мінімуму. Курс лікування складає зазвичай 5-7 днів. Особливою популярністю користуються препарати Альбуцид, Тобрекс, Левоміцетин.

Якщо вчасно відреагувати на проблему, то вже через 5-7 днів неприємні відчуття та візуальні дефекти зникнуть.

Якщо у появі закисання основну роль відіграє алергія чи стороннє тіло, то в першу чергу потрібно позбутись впливу алергену чи видалити сторонній предмет. Після цього використовувати примочки, протизапальні та протиалергенні засоби для швидшого зникнення запальної реакції.

Народні методи

Народні метод лікування дозволять полегшити симптоми захворювання. Але вони не здатні вплинути на ліквідацію причини закисання. Тому їх варто використовувати в поєднанні з консервативною терапією.

До найбільш ефективних способів належить промивання міцно завареним чорним чаєм, можливе також накладення такого компресу на повіки. Можна використовувати таким же методом відвар ромашки, розведену додатково настойку календули.

Профілактика

Щоб не допустити закисання очей, варто виконувати ряд елементарних правил:

 1. Дотримуватись правил особистої гігієни – мити руки, не використовувати чужі рушнички, не терти брудними руками очі
 2. Вчасно заміняти контактні лінзи. Не засинати з контактними лінзами
 3. При інтенсивному навантаженні на очі – влаштовувати перерви, займатись зоровими вправами
 4. Використовувати якісні косметичні засоби
 5. Носити з собою та вчасно приймати антигістамінні засоби, при наявності алергії
 6. Запобігати контактам з інфекційно-хворими
 7. Вчасно лікуватись від ГРВІ та інших хворобливих станів

Не варто легковажити такими симптомами, як закисання очей. Адже 90% інформації людина отримує саме через зоровий аналізатор. А при розвитку хронічних форм хвороби і приєднанні ускладнень можливе зниження гостроти зору. У складних випадках – навіть сліпота. Сучасна медицина швидко і успішно справляється з такою проблемою, як закисання повік.